Két ezüst  és egy bronz az országos bajnokságról

Remek eredmények születtek a hétvégén a kétnapos Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokságon Budapesten.

Az első napon rögtön a magasugróknál nagyon izgalmas verseny alakult ki. Bakosi Péter, a Nyíregyházi Sportcentrum magasugrója nagyon sokáig küzdött az aranyéremért  a nagy ellenfélével, Jankovics Dániellel, végül a nyíregyházi atléta 2.19-el második lett. Jankovics Dániel  2.24-el tudott nyerni, bronzérmes pedig  Török Gergely lett 2.08-al.

Hármasugrásban a nőknél és a férfiaknál is érdekelt volt az NYSC. Női hármasugrásban Nyisztor Petra bronzérmesként zárta a számát 12.24 -el. Az első helyen 12.77-el Áts Viktória végzett, ezüstérmes pedig  Szűcs Szabina lett 12.70-el. A férfiaknál hármasugrásban is egy nagyon erős mezőny gyűlt össze. Pál Robinnak végül 14.84-el  a negyedik helyen sikerült  végeznie.

A súlylökőknél Tóth Balázs remekelt. Az NYSC súlylökője 17.22-vel ezüstérmesként végzett, előtte az országos bajnoki címet  Kovács László, az Ikarus BSE atlétája 17.68-al szerezte meg, a harmadik pedig Detrik Balázs lett 16.79-el.

Eredmények:

Magasugrás – 2. Bakosi Péter 2.19

Hármasugrás – 4. Pál Robin 14.84

Hármasugrás – 3. Nyisztor Petra 12.24

Súlylökés – 2. Tóth Balázs 17.22

Edzők: Bakosi Béla, Cserpák Róbert, Kerekes László