A súlylökők versenyeztek

Bucsánszki Zsombor ezüstérmet szerzett

Ha hétvége, akkor nem múlhat el egy fedettpályás atlétikai verseny nélkül. A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái a Valetin napi hétvégén Budapestre utaztak, ahol a MASZ Nyílt Fedettpályás Versenyen próbáltak szerencsét.A nyíregyházi súlylökő indulók, Kerekes László és Cserpák Róbert tanítványai, a serdülők és az újoncok kategóriájában léptek a dobókörbe.

A serdülőknél Bucszánszki Zsombor 14.88-al a dobogó második fokára állhatott fel. Első lett A Vedac súlylökője Striegencz Zalán 14.91-el, a bronzérmet pedig Gábor Levente (SZVSE) vihette haza 14.00-el. A nyíregyházi versenyzők közül ebben a számban Szalmási Tibor (13.86) hatodik lett.Az 5kg súlylökésben, az újoncoknál a Kovács Roland a dobogó épphogy lecsúszott, így 14.52-el lett végül negyedik. Az 5-10. helyezésig is nyíregyháziak végeztek.

Ötödik lett Polyák Ádám, 8. Járosi Richárd, 9. Csikos Patrik és 10. Takács Patrik.A lányok 3kg-os számában Vass Anett 11.80-al negyedik helyzettként zárta a hétvégét, Bényei Petra pedig 11.04-el ötödik lett ebben a számban.

Nagy öröm számomra, hogy Kerekes László és Cserpák Róbert tanítványai ebben a nehéz felkészülési időszakban is kiválóan teljesítenek a versenyeken. Szinte minden induló az egyéni legjobb eredményét érte el ezen a felkészülési versenyen. Ilyen eredmények láttán bizakodva nézünk a közelgő korosztályos fedett pályás bajnokságokra, valamint a márciusi Téli Dobó bajnokságra. – nyilatkozta Vas László, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétika szakág vezetője.