Strandkézin a Nyíregyházi Sportcentrum

A Magyar Kézilabda Szövetség Strandkézilabda Albizottsága első alkalommal rendezte meg augusztus 15-16-án Nyíregyházán a HUN-BEACH Strandkézilabda Kupát.

A Sóstógyógyfürdő remek helyszíne volt a népes rendezvénynek. A Nyíregyházi Sportcentrum két lány csapattal nevezett (edzőjük Bíróné Nádasi Marianna), a serdülő és az ifjúsági korosztályban.

A lányok itt ismerkedhettek meg a játék alapjaival. A torna remekül szolgálta a felkészülést, igazán nagyszerűre sikeredett a tapasztalás.

Az ifjúsági csapat a II. helyen, a serdülők a III. helyen végeztek. A két gólkirálynő is a Sportcentrum lányai közül került ki, Gergely Petra az ifjúsági korosztályban, míg Molnár Lili a serdülőknél lett a torna leggólerősebb játékosa.

A férfiak vasárnap léptek a pályára. A felnőttek mezőnyében hét csapat mérkőzött meg, köztük a Sportcentrum együttese. A fiúk derekasan küzdöttek és negyedik helyen zárták a kupát.

Leány G15/serdülő:

1. Miskolci VSC II.

2. Édesvízi Cápák (VSE Nyírbátor)

3. Sporti B – Nyíregyházi Sportcentrum II.

4. Balkányi ISE

Gólkirálynő: Molnár Lili – Nyíregyházi Sportcentrum

Legjobb kapus: Rédai Hanna Sára – VSE Nyírbátor

Leány ifjúsági:

1. Miskolci VSC I.

2. White Lions – Nyíregyházi Sportcentrum I.

3. Szerencsi Törperősek – Szerencs VSE Gólkirálynő: Gergely Petra – Nyíregyházi Sportcentrum

Férfi felnőttek

1. Tropics2. Hajdúnánási Etil Alakulat