Újabb egyéni csúcsok a szakadó esőben

Vasárnap a Nyíregyházi Sportcentrum súlylökői Kerekes László edző „vezényletével” az Ikarus BSE pályája felé vették az irányt. Az Ikarus BSE újonc, serdülő, ifjúsági, junior felnőtt súlylökő és gerelyhajító versenyén ezúttal 8 nyíregyházi sportoló méretette meg magát.Bár az időjárás próbálta megtréfálni az atlétákat, de ők a végsőkig kitartottak. Volt itt minden, napsütés és zuhogó eső is !

Az időjárás azonban nem fogott ki rajtuk és három egyéni csúccsal és több éremmel zárták a napot a Nyíregyházi Sportcentrum súlylökői.

A lányok felnőtt mezőnyében a dobogóról épphogy lemaradt Tucsa Veronika, aki 12.39-el az idei legjobb eredményével a negyedik helyen végzett. Az ifiknél új egyéni csúccsal Vass Anett 11.36-al a második legjobbat dobta. És ha már a lányoknál tartunk, akkor a serdülők mezőnyében Bényei Petra 10.19-el bronzérmesként zárta a napot.A fiúknál junior kategóriában szintén új egyéni csúccsal Szalmási Tibor örülhetett éremnek, 12.50-el a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Eredmények

Ikarus BSE újonc, serdülő, junior, felnőtt súlylökő és gerelyhajító versenye

2020.július 19.

Női súlylökés 4. Tucsa Veronika 12.39 szezonális csúcs

Férfi súlylökés junior (6kg) 3. Szalmási Tibor 12.50 egyéni csúcs

Férfi súlylökés (5kg) ifi 4. Bucsánszki Zsombor 13.87
5. Kovács Roland 12.66

6. Tamás Szabolcs Attila 11.62

Női súlylökés (3kg) ifi 2. Vass Anett 11.36 egyéni csúcs

Fiú súlylökés (4kg) serdülő 7. Takács Patrik 11.10 egyéni csúcs

Leány súlylökés (3kg) serdülő 3. Bényei Petra 10.19 egyéni csúcs

Edző: Kerekes László