14 érem  Szegedről

Szép őszi időjárás fogadta a hétvégén az ország legjobb dobóatlétáit a Szegedi Vasutas SE sportpályán. Október 12-én a „napfény fővárosa” adott otthont a Tisza Kupa és Szentesi Dobóversenynek.

A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái igencsak kitettek magukért, hiszen  3 aranyat,  7 ezüstöt és  4 bronzérmet szereztek felnőtt-, ifi – , serdülő , újonc és junior kategóriában.

Abszolút győzelemmel fejezte be a napot Tóth Balázs, aki felnőtteknél 15.98-al, a junioroknál pedig 18.48-al állhatott fel a dobogó legtetejére súlylökésben. Bucsánszki Zsombor az ifiknél súlylökésben lett második, majd 1,5 kg diszkoszvetésben is 39.74-el a dobogó második fokára léphetett fel.  Czabán Áron  1,5 kg-os diszkoszban remekelt és nem talált legyőzőre 40,95-ös dobásával, akinek ezután az ifi súlylökésében is sikerült még egy érmet bezsebelni, 13.63-al  harmadik lett.   A serdülőknél Kovács Roland szintén két érmet gyűjtött be, fiú súlylökésben 14.37-el lett második, fiú diszkoszban pedig a harmadik helyet szerezte meg  46.77-el.

A lányoknál a serdülőknél és az újoncoknál születtek érmek. Leány súlylökésben  az ezüstéremig dobta Vass Anett 11.03-al, leány diszkoszban pedig  második lett Ferenc  Frida 18.60-al,  és harmadik  Rubi Janka Petra 17.36-al. A lányok  3kg súlylökésében pedig még egy ezüst született Zsiga Boglárka jóvoltából, aki 11.16-ot dobott és így a dobogó második fokára állt fel.