OSB döntő a Continental Arénában
OSB döntő a Continental Arénában
A hétvégén, három napon keresztül az Országos Serdülő Röplabda Bajnokság döntjének adott otthont a Continental Aréna. Szombaton a negyed- és az elődöntőkkel folytatódtak a küzdelmek az Arénában.
A hétvégén, három napon keresztül az Országos Serdülő Röplabda Bajnokság döntjének adott otthont a Continental Aréna. Szombaton a negyed- és az elődöntőkkel folytatódtak a küzdelmek az Arénában.
A lányoknál a csoportgyőztesek közül csak a Vasas jutott a döntőbe, mert az UTE le tudta győzni a békéscsabai lányokat, a fiúknál a dunaújvárosiak és a szolnokiak mérkőzhettek meg vasárnap az aranyéremért.
Vasárnap a lányok helyosztó mérkőzesei nem tartogattak nagy izglmat.
Hatodik helyen végeztek a házigazdák, a Nyíregyházi Sportcentrum, mivel kikaptak az MTK csaptatától.A bronzért a Békéscsaba és a BVSC csapott össze, ahol a csabaik legyőzték a zuglóiakat. Az aranyérmeértfolytatott csatában az UTE dialdalmaskodott, így a Vasas ezüstérmes lett.
A fiúknál a RÖAK Kaposvár együttese lett a hatodik, a KESI ötödik lett. A bronzért a felsővárosiak a Pénzügyőr együttesével léptek pályára. Előbbiek a bronzéremnek örülhettek. A döntőben a szolnokiak a DSE RA gárdájávalmérkőztek meg aranyéremért.
A döntőn sor került a legjobb játákosok díjazására is.
Fiúk:
A döntő legeredményesebb játékosai és edzői
FiúkKülöndíj Sümegi Kristóf DSE Röplabda AkadémiaKülöndíj Hajagos Rajmond Pénzügyőr SEKülöndíj Tóth Kristóf Felsővárosi Fésüs RAFKülöndíj Oláh Dominik Szolnoki SportcentrumMVP Kecsekméti Bálint DSE Röplabda AkadémiaLegeredményesebb edző: Bartal Gergely
LányKülöndíj Pécsi Petra UTEKülöndíj Radnai Lili BRSEKülöndíj Puskás Petra BVSC ZuglóKülöndíj Altorjay Virág Vasas ScMVP Takács Viktória UTELegeredményesebb edző: Nagy Julinanna
A döntő végeredményei:Fiúk1. DSE RA2. Szolnoki Sportcentrum3. Felsővárosi Fésüs RAF4.Pénzügyőr5. KESI6. RÖAK Kaposvár
Lányok1. UTE2. Vasas3. Linamar-BRSE4. BVSC-Zugló5. MTK6. Nyíregyházi Sportcentrum