MAGABIZTOS GYŐZELEM A RANGADÓN!
MAGABIZTOS GYŐZELEM A RANGADÓN!
Az NB II-ben újonc Nyíregyházi Egyetem csapata gyönyörű helyen fogadta a Nyíregyházi Sportcentrum válogatottját október 28-án Nyíregyházán. A Megyeháza díszterme adott otthont azon találkozónak,amely hivatott volt eldönteni fehéren-feketén, a 64 mezőn, hogy melyik megyeszékhelyi csapat erősebb.
Az összeállításnál kiderült, hogy mindkét csapat nélkülözte legjobbjait, az egyetemisták a két inaktív mesterüket, a Nyíregyházi Sportcentrum pedig három mesterét, mégis igen magas hőfokú küzdelem alakult ki a táblákon, melyet a jelen lévő nézők mellett a falról a csatát sohasem vesztő Szent István, a szintén kiváló hadvezér II. Rákóczi Ferenc is megtekintett.

Nos, a 64 mezőn a világos és sötét hadseregeket vezérlő kiváló sakkozók látványos harcot produkáltak, 2-3 óra koncentráció után csupán egyetlen táblán dőlt el a küzdelem, a Sportcentrum játékosa, Borsavölgyi Tamás FIDE mester kiváló játékkal verte szét Orsó János FIDE mester állását, aki hamarosan kapitulálni kényszerült. A nézők a feszült partikat szemlélve igyekeztek kitalálni, mit is fognak lépni a hosszú gondolkodásba merült sakkmesterek, aztán általában csalódtak, mert ritkán találták ki az igényes és bonyolult tervekbe illő lépéseket.
Néhány táblán az ellenfelek belátták, hogy egymás hadán erőt venni nem tudnak, ezért mintegy három óra kemény küzdelem után döntetlenben állapodtak meg, majd beindult a Sportcentrum gőzhengere, játékosaik sorra nyerték a partikat, az egyetemi csapat nagy küzdő matt-adorai egymás után voltak kénytelenek elismerni, hogy e partiban a 2. helyezés jut számukra.
A mérkőzés a 4. órában eldőlt, a Sportcentrum győzelme matematikailag biztosítottá vált, csupán annak aránya volt még kérdéses. Az egyetemi csapat megfeszített erővel küzdött, hogy a vereség arányát csökkentse, partit azonban egyikük sem tudott nyerni.Az utolsó partiban az egyetemisták ifjú tehetsége, Gócza Ádám döntetlenre mentette a játszmáját a híres Forgács József FIDE mester ellen, ezzel kialakult a 12 táblán vívott küzdelem végeredménye: 6 partiban döntetlen született, 6 partiban pedig a Sportcentrum játékosa győzött, összesítésben 9-3 lett a végeredmény.
A Sportcentrum ezzel az imponáló győzelemmel a 4. helyre zárkózott fel és csupán 2 ponttal van lemaradva a 3. helyen állótól.
Részletes eredmények:1. Újhelyi András (2043) – FM Orosz Róbert (2336) 0-12. Gócza Ádám (2011) – FM Forgács József (2199) ½-½3. Orsó János (2058) – FM Borsavölgyi Tamás (2208) 0-14. Tóth Tibor (ifi) (1906) – Farkas Ádám (2161) 0-15. Pozsonyi István (1939) – Hidegh Gábor (2097) ½-½6. Vislóczki József (1960) – Hibján Tamás (2115) ½-½7. Gerebenics Péter (1963) – Kristofori Attila (1995) ½-½8. Trembácz László (1987) – Guivan Vasily (2053) 0-19. Tumó Bence (1866) – Peppas Hrisovaladis (ifi) (2122) 0-110. Mózsik Tamás (1847) – Rubóczki Tibor (2042) ½-½11. Vitai Tamás (1841) – Varga Marcell (ifi) (2000) 0-112.Palkovics Balázs (ifi) (1803) – Blahota Marcell (ifi) (1788) ½-½