A futók nyerték a szakágak különversenyét
Hat aranyérmet szereztek a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői az utánpótlás (U23) és junior országos bajnokságon. Mindez nagyszerű szereplést jelent, egyesek felülmúlták a velük szemben támasztott elvárást, és senki sem múlta alul önmagát…
Összességében hat aranyérmet szereztek a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái az utánpótlás- és juniorbajnokságon.
Hat aranyérmet szereztek a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői az utánpótlás (U23) és junior országos bajnokságon. Mindez nagyszerű szereplést jelent, egyesek felülmúlták a velük szemben támasztott elvárást, és senki sem múlta alul önmagát.
Ha a szakágakat külön választjuk, akkor ezúttal a futók vitték el a pálmát, hiszen a hatból három arany az övék lett. Kettő pedig Osváth Krisztináé. A szabadtéri versenyidőszakot betegséggel kezdő középtávfutó az utánpótláskorúak mezőnyében megnyerte a 400 és a 800 méteres versenyt is, így egyéniben ő lett a legeredményesebb nyíregyházi versenyző. A szakág harmadik aranya ugyancsak női 400 méteren született meg, csakhogy a juniorok között, és Botos Boglárka nevéhez fűződik.
Az egyéni éremlistán nem sokkal marad el Osváth Krisztinától Zsiga Kinga sem. A junior dobóatlétától inkább diszkoszvetésben várták az elsőséget, ám abban a versenyszámban végül második lett, a súlylökést viszont megnyerte. Nem is akárhogyan, hiszen az utolsó sorozat előtt még a negyedik helyen állt, onnan lökte fel magát a dobogó tetejére. Zsiga Kinga egyik eredményére sem panaszkodhatott Kerekes László edző, hiszen mindkét számban egyéni csúcsot ért el.
Ugyancsak egy-egy arannyal és ezüsttel zárt Zajácz Petra. Az U23-as mezőnyben egyéni rekorddal szerezte meg a bajnoki címet hármasugrásban, távolban pedig ezüstérem jutott neki. A junior fiúk hármas- és távolugrómérlege is egy-egy első és második hely, csakhogy azt két versenyző szerezte meg: a sérülésből visszatért Leveleki Bence nyert hármasban, az egyéni csúcsot ugró Varga Péter Balázs pedig második lett távolban. Az ő edzőjük, Bakosi Béla is boldog lehetett ezzel a szerepléssel.
Dobogós helyezéssel büszkélkedhet még két súlylökő, Tucsa Veronika (második lett az U23-asok között) valamint a versenyt két sorozaton át vezető, végül harmadik Tóth Balázs (junior). Az utánpótláskorúak között Tasi T. Dávid 200 méteren egyéni rekorddal lett harmadik, négyszázon pedig kevéssel lemaradva a dobogótól végzett a negyedik helyen.
A miskolci viadalon bevetett fiatalok közül a többség a jövő hétvégi felnőtt magyar bajnokságon is érintett lesz, kiegészülve az egyesület éremre, sőt bajnoki címre is esélyes élversenyzőivel.
Utánpótlás (U23) és junior országos bajnokság: Miskolc