1 arany, 1 bronz
A hétvégén került sor immáron a 6. alkalommal Békéscsabán a Medencés Hossztávúszó Országos Bajnokságra. Bajnok lett 3000 m gyorsúszásban Kovács Péter…
Bajnok lett 3000 m gyorsúszásban Kovács Péter.
A május 11-13. között megrendezett úszóviadalon három nap alatt négy távon 1500, 3000, 5000 és 10.000 méteren küzdhettek meg egymással az indulók.
A bajnokság második napja az utánpótlásé volt. A Nyíregyházi Sportcentrum úszói Gyula Sándor edző vezetésével ezen a napon álltak rajtkőre a 3000 méteres távon.
A fiúknál az U12-13-as kategóriában az NySc versenyzőjének, Kovács Péternek sikerült elsőként beúsznia 3000 méteres gyorsúszásban 35:27,05-ös idővel.
A dobogó harmadik fokára a szintén Nyíregyházi Sportcentrum Lengyel Áron állhatott fel 36:10,91-gyel.Kicsivel lemaradva az ötödik helyen Tajthy Milán 36:30,61-el ért célba a NySc úszói közül.