Szépen tovább fényezték a statisztikát
A múlt sikereiből nem lehet megélni. A Fatum-Nyíregyháza női röplabdacsapata csütörtökön legyűrte a Vasast – a Magyar Kupa-elődöntőjében, felülkerekedve a párharcban…
Ez már nem lehet a véletlen műve: a Fatum ismét legyőzte a Vasast.
A múlt sikereiből nem lehet megélni. A Fatum-Nyíregyháza női röplabdacsapata csütörtökön legyűrte a Vasast – a Magyar Kupa-elődöntőjében, felülkerekedve a párharcban. Új hét, új feladat: hétfőn már a bajnoki fronton tusakodtak ismét egymással a felek, csakhogy „szokják” az érzést. Minden színtért ideértve ez volt ugyanis a két együttes hetedik összecsapása az évad során, és a mérleg egyértelműen a Fatum felé billen. Horváth András gárdája korábban ötször nyert, ráadásul a zsinórban a hatodik győzelmet is kicsikarta. A vendégek az első szettet a hajrában „fogták meg”, amikor 17:17-es állás után fokozatosan elléptek ellenfelüktől.
A második felvonás elején megugrott a házigazda (7:3), de még mielőtt bárki megijedhetett volna, jött a mentrendszerű fordítás. Bár megizzadt a szakaszsikerért a Nyíregyháza, mert a szett vége felettébb izgalmasan alakult, 23:23-as állás után, vagyis a legjobbkor nem remegtek meg a kezek. A harmadik játszmában pedig már egyértelműen a látogatók akarta érvényesült, végig vezetve araszoltak előre – egészen a mérkőzés megnyeréséig.
Röplabda: Extraliga, női 7. forduló
Vasas-Óbuda – Fatum-Nyíregyháza 0:3 (-21, -24, -18)
Folyondár utca, 150 néző, v.: Bátkai-Katona, dr. Árpás.
Nyíregyháza: G. Francesco, Matic, Villám, Kalotai, Kalicanin, Valdez. Csere: Tóth F. (liberó), Kotormán, Rutarová. Edző: Horváth Zoltán.Az eredmény alakulása, 1. szett: 8:10, 12:14, 17:17, 19:21. 2. játszma: 7:3, 9:8, 11:15, 16:18, 21:20, 23:23. 3. játszma: 0:2, 2:6, 8:10, 12:14, 14:16, 18:23.Horváth András: – Azt gondolom, fontos három pontot szereztünk, ráadásul szettveszteség nélkül és ez még lényeges lehet a folytatást tekintve.További eredmények: UTE–Jászberény 3:2, Kaposvár–Békéscsaba 0:3.
Forrás:szon.hu