Nyitva maradt előttük az ajtó
A Fatum újabb Vasas elleni győzelmével tartja a lépést a Békéscsabával és az UTE-val.
Megannyi gyötrelmes év után, amikor a Fatum-Nyíregyháza női röplabdacsapatának tagjai lógó orral távoztak a Vasas elleni összecsapások után, jelen évadban alaposan fordult kocka. A nyírségiek sorozatban hatszor páholták el egyik legnagyobb honi riválisukat: kétszer az Extraligában, ugyanennyi alkalommal a Magyar Kupában, egyszer-egyszer az alapszakaszban, illetve a Közép-európai Ligában. A fejlődés tehát megkérdőjelezhetetlen, miként az is, Horváth András együttese életben tartotta reményét arra, hogy megcsípje az automatikus bajnoki elődöntőt érő első, netán második hely valamelyikét. Erre reális esélye három együttesnek maradt: az élen haladó, címvédő Békéscsabának, a pillanatnyilag második UTE-nak, valamint a Fatumnak. Emiatt volt roppant fontos, hogy a Fatum hétfőn is felülmúlja a Vasast. Megtörtént, méghozzá ismét idegenben, a harc tehát folytatódik. Legközelebb éppen az Újpesttel szemben esedékes vasárnapi rangadóval a Continental Arénában.
– Ez a szituáció nagyban hasonlított ahhoz, amit a közelmúltban egyszer már átéltünk – elmélkedett Horváth András, a nyíregyháziak szakvezetője. – Akkor is kupameccs után játszottunk bajnokit, amelyen 3:2-re sikerült nyerni, a különbség annyi, hogy most szettveszteség nélkül tudtunk győzni. Ennek pedig még jelentősége lehet a végelszámolásnál. Rendkívül értékes sikert arattunk, mert így nyitva maradt előttünk az ajtó…Extraliga: női
Az állás: 1. Békéscsaba 16 pont, 2. UTE 14, 3. Fatum-Nyíregyháza 13, 4. Kaposvár 6, 5. Vasas 4 (6:12), 6. Jászberény 4 (8:19)
Forrás:szon.hu