Kényszerfeladóval a címvédő ellen
A házigazdák egyik feladójukra sem számíthattak. Kotormán Réka belázasodott, Genesis Francesconak pedig a válla nem egészséges, és utóbbi bár percekre beállt, az ütő Szombathelyi Szandra életében először játszhatott a feladó posztján…
Egy csatát már a mérkőzés előtt elveszített a Fatum Nyíregyháza.
A házigazdák egyik feladójukra sem számíthattak. Kotormán Réka belázasodott, Genesis Francesconak pedig a válla nem egészséges, és utóbbi bár percekre beállt, az ütő Szombathelyi Szandra életében először játszhatott a feladó posztján.
Az első szett elején nem látszott mindez, jó labdákkal szolgálta ki a társakat, és 8-4-nél vezetett a Nyíregyháza.
Innen fordított Dobi Edina vezérletével a Békéscsaba, mely 25-20-ra nyerte a játékrészt. A második játszmában 7-7-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Ivanovic és Mlinar pontjaival megléptek a vendégek, és tíz ponttal elhúztak. 25-14-re nyerte a második szettet is a BRSE. A harmadik felvonás is hazai pontokkal indult, de 7-7-nél egyenlített a Békéscsaba, és folyamatosan növelte is előnyét. A végül 16 pontig jutó horvát Mlinar rendre jól játszotta meg a labdákat, és 25-18-ra nyerte a harmadik játszmát a vendég együttes, mely így 3-0-ra győzött a MEVZA Kupában.

Fatum Nyíregyháza – Békéscsaba 0-3 ( -20, -14, -18)

Nyíregyháza: Szombathelyi 2, Kalicanin 5, Fernandez 9, Matic 9, Kalotai 1, Valdez 9Csere: Tóth, I.Francesco(liberók), Villám, G.Francescovezetőedző: Horváth András
Békéscsaba: Ivanovic 14, Koseková 2, Pekárik 6, Mlinar 16, Fresco 11, Dobi 10Csere: Molcsányi(liberó), Szpinvezetőedző: Alberto Salomoni
Forrás:nyiregyhaza.hu