Betegségek után is biztos siker
Rossz előjelekkel, de bizakodva várta a szombat esti bajnokit az NYKC második vonalbeli kézilabda együttese. Betegségek és sérülések miatt többen hagytak ki tréningeket az orosházi fiatalok ellen készülő keretben. Persze azért így is a hazaiak voltak az esélyesek, hiszen az ősszel vendégként is biztosan nyertek.
Az NYKC végig vezetve szereztem meg a győzelmet az orosházi fiatalok ellen.
A békésiek azt mutatták, amit vártak tőlük, lendületesen, gyorsan játszottak. A hazaik a bemelegedés után megléptek (7–3), ám a védekezésbe most gyakorta csúszott hiba, így a lelkes orosháziak igyekeztek kapaszkodni (10–7, 18–15), de a szünetre maradt a négy gólos (22-18) hazai vezetés.
A második félidőben sem változott nagyot a játék képe, pár periódusban kissé felzárkóztak az orosháziak (volt 29–26 is) ám a hazai siker nem forgott veszélyben, az NYKC végig vezetve 40–34-re nyert és tartotta itthon a két pontot.
Ennek értékét növeli, hogy Nagy Csaba nem lépett pályára, Varga László, Kaplonyi Zoltán és Braun Brúnó is csak a megszokottnál kevesebbet játszott.
Forrás: szon.hu