Vargáékra lecsapott az influenza, de játszanak
A második vonalbeli férfi kézilabdacsapat az orosháziak fiataljait fogadja. Csütörtökön egy ideig úgy nézett ki, hogy nem lesz mérkőzés, hiszen betegséghullám söpör végig a nyíregyháziakon.
Szombaton ismét hazai pályán játszik a Nyíregyházi KC.
– Az a legkevesebb, hogy én is lázas vagyok – kezdte olvasóink tájékoztatását Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója. – A nagy baj az, hogy a legutóbb sem játszó Kaplonyi Zoltán és Braun Brúnó után belázasodott Varga László, Nagy Csaba, Kozma Norbert és Peter Tumidalski. Úgy néz ki, az influenzajárvány utószele lecsapott a csapatra. Nagyon gondolkodtunk azon, hogy halasztást kérjünk, hiszen hat játékosunk nem tud edzeni. Természetesen nem valamiféle taktika vezérelt volna bennünket, hiszen az orosháziakat idegenben is tíz góllal vertük, tehát joggal vagyunk mi a mérkőzés esélyese.
Igen ám, de a körzeti orvosok igazolása nem elegendő, az ÁNTSZ-től kellett volna nem kis utánjárással beszerezni dokumentumokat.
– Így aztán úgy döntöttünk, hogy nincs halasztás, lesz meccs. Nagyon bízom benne, hogy a fenitek közül legalább egy-két játékos le tud majd ülni a padra, a pályára lépők pedig mindent megtesznek majd azért, hogy megszerezzük a két pontot – vélekedett Varga Zsolt.
Forrás: szon.hu