A listavezető megszakította a szép győzelmi sorozatot
A Keleti-csoport rangadóján a második nyíregyháziak a listavezető hevesiek ellen szerették volna folytatni a tizenkét bajnoki óta zsinórban tartó győzelmi sorozatot. Sajnos a tizenhármas szám balszerencsésnek bizonyult. Pedig jól kezdett a lelkes vendégszurkolók által bizatott NYKC, hiszen a tizedik percben 5-4-re vezetett.
Nem sikerült! Bizakodva utaztak vasárnap Egerbe a Nyíregyházi KC második vonalbeli férfi kézilabdázói.
Aztán rákapcsoltak a hevesiek, egy 5-1-es etapjukkal fordult kocka. A vendégek 9-9-re még felzárkóztak, után azonban beindult a hazai gépezet. A második félidő elején a hazaiak kihasználták az NYKC hibáit és megléptek 23-15-re.
Ekkor a hazai szurkolók úgy gondolták, hogy nagy különbségű lesz kedvenceik diadala, ám a nyíregyháziak nem törtek meg. Sőt, jól játszottak, ám a hátrányt csak faragni tudták, egalizálni, vagy fordítani már nem volt idő. Semmi vész, ez benn volt pakliban, a hétvégén lehet kezdeni az újabb sikerszériát…
Kézilabda. Férfi NB I.B., Keleti -csoport
Eger-Nyíregyházi KC 29-26 (17-13)Eger, 500 néző, v.: Hargitai, Markó.
NYKC: Nagy L. – Nagy Cs. 4, Pánczél 4, Kleis 4, Tumidalsky 2, Kaplonyi 1, Tóth 2. Csere. Boczák (kapus), Braun, Varga L. 3, Kurbely, Gubó 4, Balda 2/1. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások:12, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1. Junior: 42-33.
Forrás: szon.hu