Csapategység és jó egyéni teljesítmények
Értékes két ponttal nyitotta a tavaszi szezont a Nyíregyházi KC. A második vonalbeli férfi kézilabdázók szombaton este rangadón fektették két vállra a Keleti-csoport második helyén álló ferencvárosiakat.
A Fradi elleni rangadón mindig volt valaki, aki hátára vetett a csapatot.
Összességében biztosan nyertek a nyíregyháziak, hiszen a vendégek csak egyszer vezettek (2-3) a kezdéstől eltekintve pedig négyszer volt iksz (1-1, 2-2, 3-3, 9-9) az állás. A kiegyenlített első játékrészt egy 3-0-ás etappal zárták a hazaiak, majd ugyanilyennel nyitották a másodikat. Szünet után egy rövidke megingása volt az nyíregyháziaknak, ám az ellenfél a zsinórban lőtt három góllal csak a kozmetikázni tudta az eredményt. Az NYKC ezzel sorozatban tizedik sikerét könyvelhette el.
– Nagyon készültünk a rangadóra, amelyen nagyon motiváltan játszottak a srácok – kezdte visszapillantását a szombat esti mérkőzésre Varga Zsolt, az NYKC szakmai igazgatója. – Úgy vélem, végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést és így megérdemelten nyertünk. Stabil védekezéssel kezdtünk ám ami végül a legfontosabb és döntőnek bizonyult: mindig volt valaki, aki a hátára vette a csapatot. A meccs elején Nagy Levi néhány jó védéssel, Kaplonyi Zoli pedig öt góllal tűnt ki.
Aztán beállt Kőrizs Pisti és megfogott három hetest. Nagyon jó teljesítménnyel rukkolt ki Pánczél Zoli, majd Balda Ákos, szünet után pedig a Gubó Alex, aki a második játékrészben lőtte mind a hat gólját.
– A Fradi erősségét mutatja, hogy egy percig sem adták fel, és a második félidőben egyszer megrázták magukat – folytatta Varga Zsolt. –Szerencsére hamar rendeztük a sorokat és igazán nem tudtak meglepni bennünket. A győzelem ellenére persze voltak hibák, amelyeket majd ki kell javítanunk, de a csapategység, az akarás és a harcosság példás volt. Úgy vélem a szép eredménnyel sikerült megköszönnünk a szurkolók lelkes buzdítását, nekik is nagy részük volt ebben a győzelemben – így Varga Zsolt.
A sikersorozatot hamarosan folytathatja az NYKC, hiszen pénteken este Kecskeméten lép majd pályára.
Forrás: szon.hu