Végre újra hazai győzelem!
Végig vezetve, magabiztos játékkal nyert a Marso-NYKK a Kaposvár ellen, és ezzel véget vetett három hónapja tartó hazai nyeretlenségi sorozatának.
Marso-Nyíregyháza KK–Kaposvári KK 84–68 (21–19, 24–17, 23–21, 16–11)
Bujtosi csarnok, 500 néző, v.: Cziffra, Szabó G., Vida B.NYKK: Savic 4, Taylor 16, Nagy K. 6/6, Kolarics 15/9, Hujdurovic 28. Csere: Garner 5/3, Helmeczi 5, Lajsz 5/3, Molnár M. Edző: Sitku Ernő.
Kaposvár: Frazier 10/6, Fodor M. 9, Raivio 20/6, Hendlein 10, Spica 6. Csere: Grebenár 3, Jancsikin 8/6, Horváth M., Benke 2. Edző: Fekete Ádám.
Kipontozódott: Spica (37. perc).
Az eredmény alakulása, 3. perc: 7–2, 6.: 13–8, 9.: 18–18, 13.: 27–21, 15.: 36–27, 17.: 36–34, 22.: 48–36, 27.: 59–45, 33.: 68–62, 35.: 74–66, 39.: 84–66.
Mesterszemmel
Sitku Ernő: – Élni tudtunk azokkal a helyzetekkel, amelyekből előny származott, és jobban is akartuk a győzelmet, mint a korábbi meccseinken. Sikerült a negyedik negyed elejének hullámvölgyéből is kimásznunk, de soha nem dőlhetünk hátra.
Fekete Ádám: – Nagyon bután játszottunk, sok üresjárat volt a játékunkban, ezzel megadtuk azt az előnyt a Nyíregyházának, hogy nyugodtan játszhasson. Nyerhető mérkőzés volt, de a mentális gondjainkra nem találjuk a megoldást.
Forrás: szon.hu