Eddig minden rendben van
Hamar elröppent a felkészülés első két hete, amit múlt pénteki edzőmeccsel zárt a Nyíregyházi KC. A második vonalbeli férfi kézilabda-együttes az elsőosztályú Gyöngyös vendége volt. A mérkőzést végül 28–25-re nyerték a hevesiek, akiknél hiányoztak a B-válogatott tagjai.
A gyöngyösi edzőmeccs után a hétvégén a miskolci Avas Kupán vesz részt a Nyíregyházi KC.
– Eddig mindent a terveknek megfelelően végeztünk – kezdte az elmúlt időszak értékelését Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója. – Az elmúlt hét fárasztó volt, hiszen napi két edzésen vettek részt a játékosok. Ez teljesen érthető, mert ez az erőgyűjtés időszaka. Délelőtt konditerem és erdei futás volt a program, délután pedig már előkerült a labda is. A hetet Gyöngyösön zártuk, a mérkőzésen látottakkal elégedett vagyok.
Hangsúly a taktikán
– A héten a megszokott ritmusban dolgozunk tovább, ám az edzéseken még nagyobb hangsúlyt kapnak a technikai és taktikai elemek gyakorlásai. Szerencsére sérülések vagy betegségek nem hátráltatták a munkát, bízom benne, hogy ez így is marad. A hétvégén újabb erőpróba vár a csapatra, ugyanis részt veszünk a miskolci Avas Kupán. A kétnapos tornán is tesztelhetjük, hogy hol tartunk a közelgő bajnoki folytatás előtt – így Varga Zsolt.
A miskolci viadalon fellép az NB II éllovasa, a Nyírbátor is.
Felkészülési tornaA 7. Avas Kupa, a miskolci nemzetközi férfi kézilabdatorna mezőnye:
A csoport: VVK Nyírbátor, Nyíregyházi KC, Alba Regia KSE
B csoport: Szatmárnémeti (romániai), Mezőkövesdi KC, Váci KSE