Csak a kezdő magasságon jutott át
A megyei nyílt fedett pályás atlétikai bajnokság fő attrakciójának Bakosi Péter fellépése számított. A Nyíregyházi Sportcentrum magasugrója azt tervezte, hogy megugorja a prágai fedett pályás Európa-bajnokság nevezési szintjét, a 224 centit.
A legnagyobb érdeklődéssel várt versenyszámban, a magasugrásban Bakosi Péter 210 centis eredményt ért el.
Az egy héttel korábbi szövetségi felmérőn 220 centiig jutott, vasárnap azonban csak a kezdő magasságon sikerült átlendülnie.
A 210-et elsőre ugrotta, a 215-ön azonban igazából csak a második kísérlete volt biztató. A harmadik rontás utána edző-édesapja versenyen kívül 220-ra rakatta a lécet, ez elsőre csaknem megvolt, de a második próbálkozás után véget ért a láthatóan csalódott Bakosi Péter versenye.
Forrás: szon.hu