Idegnyugtató győzelem
Ezt már nem illet elszúrni. A Fatum-Nyírsuli-NRK élvonalbeli női röplabdacsapata október 24-én nyert utoljára bajnoki mérkőzésen – a Jászberény idegenbeli legyűrése az időközben történtek következtében ugyancsak felértékelődött.
Azóta „éhezte” a sikert a nyíregyházi együttes, amely számára a szerényen teljesítő, újonc Budaörs ellen csupán a győzelem lehetett üdvözítő.
Nos, a hazaiak nem rongálták tovább a szakmai stáb tajainak idegrendszerét, annak rendje és módja szerint elpáholták a vendégeket. A házigazdák fölényét jól mutatta, hogy az első szettben SikosPetra (7) és Ribeiro (10) több pontot szorgoskodott össze, mint a teljes fővárosi gárda. Holott a látogatók sokat tapasztalt mestere már ekkor csaknem valamennyi cserejátékosát bevetette.
A folytatásban is csendesen csordogált a mérkőzés, és bár a harmadik szettben kís híján leadta tekintélyes előnyét az NRK, a végére helyre állt a világ rendje. Ez volt a lényeg, hosszú idő után újfent volt ok az örömre.
Röplabda: NB I., női, 13. fordulóFatum-Nyírsuli-NRK–Budaörs 3:0 (16, 18, 20)
Bujtosi csarnok, 250 néző, v.: Halász E., Mezei Z.
NRK: Erdős Zs. 3, Sikos P. 17, Hengsperger A. 8, Ribeiro 20, Berényi E. 1, Roma F. 9. Csere: Botos F. (liberó), Andrejkovics 2, Akimova 1. Edző: Kőhalmi Richárd.
Budaörs: Farkas E., Kolada 6, Schumicky 1, Rácz M. 10, Oláh V. 15, Szabó K. 6. Csere: Deli-German (liberó), Kiss V., Gőczi, Imre K. 1. Edző: Ratimorszky Károly.
Ász: 7–3. Rossz nyitás: 7–5
Mesterszemmel
Kőhalmi Richárd: – A győzelem volt a legfontosabb, amit szettveszteség nélkül telejsítettünk.Ratimorszky Károly: – Próbálkoztunk, próbálkoztunk, de nem tudtunk mit kezdeni a Nyíregyháza védekezésével.
Forrás: szon.hu