Ezüstérmes lett a Nyírsuli csapata
Kiválóan szerepelt a Nyírsuli gyermek röplabda csapata a már hagyományos Markovics Emléktornán, Szegeden. A november második hétvégéjén megrendezett tornán a nyíregyháziak a kiemelt kategóriában versenyeztek az ország legjobb nyolc csapatával.
Az első napon a csoportmérkőzések során a Kecskemét, a Székesfehérvár és az UTE lányaival léptek pályára a nyírségiek. A Nyírsulisok nem hagyták magukat és játszmaveszteség nélkül nyerték meg mindhárom meccset.
Másnap, november 9.-én már a döntőbe jutásért játszottak a Békéscsaba ellen. A küzdelem nem volt könnyű, de a nyíregyháziak ismét megmutatták,hogy nem adják be könnyen a derekukat és 2-1-re sikerült magukhoz kaparintani a győzelmet.
A döntőben a nagy riválissal, a Vasassal kellett megküzdeniük az aranyéremért. Igazi nagy csatában és hatalmas hangulatban játszottak az ellenfelek egymással. A Vasas már az első szettben uralta a terepet és sajnos a lányoknak nem sikerült a másodikra sem egyenlíteni, így végül a Nyírsuli az ezüstéremnek örülhetett.
– Fontos és nagyon értékes mérkőzéseket játszottunk. A lányokkal elégedettek lehetek, mindenki az edzői utasításoknak megfelelően játszott és nagyon büszkék vagyunk az ezüstéremre. – mondta Moravszki Gyuláné Éva a lányok edzője.
A torna végén a legeredményesebb játékosat külüöndíjjal jutalmazták meg a szervezők. A Nyírsulis csapatból ezt a kitüntető címet Bódi Panna vehette át.
Az ezüstérmes csapat tagjai:
1. Schwegler Stefánia2. Bódi Panna3. Molnár Petra4. Mihályfalvi Kyra5. Máté Gréta6. Tamás Adél7. Horváth Dorka8. Horváth Zsófia9. Bíró Anita10. Kurucz Vivien11. Pap Dorka12. Kecskés Fruzsina13. Szabó Lili
Edző: Moravszki Gyuláné Éva és Moravszki Gyula