Nyírsulisok is jótékonykodtak
A négy Nyírsulis atléta elkötelezett híve a segítségnyújtásnak, ezért vállalták el a Nyíregyházán is nagy sikernek örvendő gyorsétterem lánc felkérését a McDonald Házak támogatására, mely a daganatos gyermekeknek és szüleiknek nyújt támogatást.
Helebrandt Máté, Palásti Luca, Bakosi Péter és Szikszai Robi is jótékonykodott október 18.-án, a McHappy Day-én Nyíregyházán.
Az ország számos pontján ezen a napon hírességek és elkötelezett helyi közszereplők álltak a pult mögé évről-évre ezzel is segítve a kis betegeket. A történet 40 évre nyúlik vissza, amikor egy leukémiás kislány érdekében nagyon sok jószándékú ember állt össze, többek között a helyi McDonald’s étterem is. Egy gyermekorvos segítségével megvásároltak és átalakítottak egy házat, mely a kórház közelében biztosított szállást a szülőknek. Az évek alatt 62 országban, 350 Ronald Ház létesült, köztük Magyarországon is. Az első hazai ház 1999-ben jött létre Budapesten és 20 apartmannal áll a családok részére. A második 2004-ben nyílt meg Miskolcon, 12 apartmannal.
A magyarországi házak eddig 7500 családnak segítettek a nehéz időszakot átvészelni. A nyíregyházi sportolók is így hozzájárultak ahhoz, hogy az  étteremben néhány órát önzetlenül segítettek, ezáltal jó néhány kis beteg életét megkönnyítve.
Az alapítvány a közeljövőben azt is tervezi, hogy olyan speciális kórházi szobákat alakít ki, ahol a beteg szülők folyamatosan a beteg gyerekeik közelében lehetnek.
A fotókat a McDonlads étteremtől kapta a Nyírsuli.