5 arany, 2 ezüst és 5 bronz a Hajós Kupán
A nemzetközi utánpótlás úszóversenyre minden eddiginél többen jelentkeztek, összesen 325-en mérték össze a tudásukat. A tehetséges fiatal úszók 20 egyesület színeiben léptek a rajtkőre.
Tizenkét érmet szereztek a Nyírsuli úszói a hétvégén Debrecenben a Hajós Kupa III. fordulóján.
A nemzetközi utánpótlás úszóversenyre minden eddiginél többen jelentkeztek, összesen 325-en mérték össze a tudásukat. A tehetséges fiatal úszók 20 egyesület színeiben léptek a rajtkőre. A legtöbben a házigazda Debreceni Sportcentrum növendékei voltak, 63-an ugrottak a medencébe. A Nyírsuli az indulók számát tekintve a képzeletbeli dobogó harmadik fokát foglalhatta volna el, hiszen népes táborral érkeztek a hajdúsági városba. A nyíregyháziak 31 fővel vágtak neki a haboknak, őket csak a miskolciak előzték meg 42 versenyzővel. A Nyírsuli úszói nemcsak a sokaságukkal tűntek ki, hanem az eredményeikkel is.
Cserfalvi Olafnak a 2004-es korosztályban négy érmet sikerült elhozni, három számban – 100 m gyorson, 100 m pillangón és 200 m vegyesen – is a dobogó legfelső fokára állhatott fel, de 200 háton is épphogy csak lemaradt a legfényesebben ragyogó éremről.
A lányoknál Török Ninetta egy aranyat, egy ezüstöt és egy bronzérmet gyűjtött be a népes mezőnyben. Hatházi Dóra két éremmel lett gazdagabb – 100 pillangón aranyat, míg 400 m vegyesen egy bronzérmet szerzett.
A fiúknál Ónodi Gyula 400 m gyorson, Szakács Adorján 100 m pillangón, míg Barkóczi Roland 100 m háton lett harmadik nagyon szoros versenyben.
– Sikeresen vették a fiatalok az első őszi versenyünk akadályait. Úszóink többségének a legjobb korábbi idejét sikerült megjavítania. A kiváló eredmények mellett újabb öt aranyjelvényes szintet is úsztak a tanítványaink. – mondta el Gyula Sándor, a Nyírsuli Kft. úszószakág vezetője.