A főtitkár asszony mindig szívesen jön haza
Rangos vendége volt a napokban a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Úszó Szövetség elnöksége idei közgyűlésének. Kantár Attila, a közgyűlés elnökének meghívását elfogadva megtisztelte jelenlétével a közgyűlés tagjait dr. Szabó Tünde, a Magyar Úszószövetség főtitkára is.
Dr. Szabó Tünde is részt vett a megyei úszószövetség közgyűlésén.
A nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskolában rendezett összejövetelen a főtitkár asszony tájékoztatást nyújtott a magyar úszósport jelenlegi helyzetéről, az augusztusi berlini úszó Európa-bajnokságról, és a Balatonfüreden megrendezett ifjúsági nyíltvízi világbajnokság magyar sikereiről. Kifejtette a „Minden gyerek tanuljon meg úszni” program, az Aranyjelvényes, valamint a Jövő Bajnokai program lehetőségeit.
Szabó Tünde beszámolt a Magyar Úszószövetség úszássportág-fejlesztési program keretein belül a Nyírsuli úszószakosztályának 2013. és 2014. évben létesítményfejlesztésére, valamint az utánpótlásprogramra nyújtott céltámogatásról, amelyet a Nyírsuli a fiatal úszók eredményes és sikeres felkészülése érdekében költhetett el.
Szabó Tünde azzal zárta tájékoztatóját, hogy nagyon örült a meghívásnak, örömmel tapasztalta a megyénkben működő úszó sportegyesületek és sportszakemberek aktivitását. Azt is kihangsúlyozta, bármikor szívesen látogat Nyíregyházára, hiszen e város színeiben érte el sikereit olimpián, világbajnokságon és Európa-bajnokságokon.
Forrás: szon.hu