Szépkorúak sportversenye
Első alkalommal rendezték meg a Szépkorúak Nyíregyházi Olimpiáját. Hét sportágban mérhették össze tudásukat az 55 év felettiek.
Benépesült a Városi Stadion. Több mint háromszázan neveztek a Szépkorúak Nyíregyházi Olimpiájára, a versenyzőket pedig szurkolók is elkísérték. Az 55 év felettieknek kiírt sportversenyen a legidősebb nevező 93 éves volt. Nyíregyháza Önkormányzata fontosnak tartja, hogy többek között ilyen rendezvényekkel is gondoskodjon az idősekről.
– Igyekszünk figyelni a szépkorúakra, és a fiatalabb generációnak kötelessége is, hogy törődjön az idősebbekkel. Tegnap például az Idősügyi Tanács ülésén is számos aktuális témát vitattunk meg – mondta Kósa Tímea, Nyíregyháza alpolgármestere.
A sportversenyen hét számban mérhették össze tudásukat a versenyzők. Az atlétika mellett asztalitenisz, tenisz, kosárlabda és teke is szerepelt a programban. A szépkorúak a fiatalabb generációnak is példát mutatnak azzal, hogy rendszeresen mozognak.
– Ezen a rendezvényen nem a végeredmény számít, hanem hogy mindenki jól érezze magát, közösségben legyen. De látva azt az elszántságot, kitartást ahogy készültek a szépkorúak, példaértékű lehet mindenkinek – mondta Szilvási István önkormányzati képviselő.
Nyíregyházán évek óta működik a Szépkorúak Sportklubja, melyhez bárki csatlakozhat, és minden héten egy alkalommal közösen, ingyen sportolhatnak a Városi Stadionban.
Dankó László, nyiregyhaza.hu
A nap eredményei
Kislabdadobás női:1. Andrási Gáborné2. Szabó Józsefné3. Kósa Lászlóné
Kislabdadobás férfi:1. Veres György2. Dr. Pawlik György3. Szabó József
Kosár büntető női: 1. Magyar Lászlóné2. Boronkai Ferencné3. Jánosi Jánosné
Kosár büntető férfi:1. Zomborszki László2. Kecskés Béla3. Szabó Béla
Teke női:1. Andrási Gáborné2. Szabó Józsefné3. Zvara Jánosné
Teke férfi:1. Szabó József2. Czabán József3. Seres István
Asztalitenisz női:1. Somogyi Józsefné2. Kóti Istvánné3. Antal Beatrix
Asztalitenisz férfi:1. Szombathy Tibor2. Hegedűs István3. Tóth Sándor
100 m síkfutás női 55:1. Szabó Józsefné2. Jánosi Józsefné3. Kósa Lászlóné
100 m síkfutás női 65:1. Farkas Pálné2. Kovács Andrásné3. Szokol Tiborné
400 m síkfutás női 65:1. Kovács Andrásné2. Gidófalvi Albertné
100 m síkfutás férfi 55:1. Veres György2. Kovács Károly
100 m síkfutás férfi 65:1. Lovász Mátyás2. Harmati Gábor3. Poór László
400 m síkfutás férfi 55: 1. Veres György
400 m síkfutás férfi 65: 1. Lovász Mátyás2. Harmati Gábor3. Poór László
Ügyességi verseny:1. Aranykor2. Konzervgyár3. Alvégesi4. Óvónők5. Dialóg6. Belváros7. Rozsrét8. Simeon és Anna – Nyugodt élet
A tenisz eredményit a rekordszámú nevezés miatt csak a jövő héten közöljük!