Emelték a tétet, merész tervekkel indul az NRK
Erdősné Balogh Erika barnára sülve érkezett a sajtótájékoztatóra – él a remény, hogy a Fatum-NRK-Nyírsuli élvonalbeli női röplabdacsapata sem fog felsülni a következő bajnoki évadban.
Mindenesetre egy sikert már elkönyvelhet a nyíregyházi klub. Kósa Árpád, a Nyírsuli ügyvezetője bejelentette: a névadó szponzor nem csupán tovább támogatja a gárdát, emelt a téten, vagyis növeli a támogatás az anyagi mértékét. Ezen és a tervezett erősítéseken felbuzdulva a vezetés az 1-4. hely valamelyikének megszerzését tűzte ki célul az októberben rajtoló idényben.
– Bízom benne, hogy sikerül megfelelni az igényeknek, hozzáteszem, információnk szerint hét-nyolc csapat is hasoló elképzelésekkel várja a bajnokságot – taglalta Kőhalmi Richárd, az NRK trénere, aki mint ismert, a pályafutását befejező, másodedzőjeként debütáló Erdősné segítségével igyekszik nagyot domborítani.
– A nem kis feladat megvalósítása érdekében a megszokottnál korábban, július 21-én megkezdjük a felkészülést, előreláthatólag tizenkét hetünk lesz „összegyúrni” a társaságot.
Kósa Árpád azon stratégiát is szót ejtett, hogy az első tétmeccsen már teljes játékoskerettel vonul csatába a Nyíregyháza, menetközben – másokkal ellentétben – aligha fog igazolni.
Forrás: szon.hu