VB-sátor a belvárosban
Megnyitott a meccsnéző sátor a Kossuth téren. A labdarúgó világbajnokság idején 12 nagyképernyős televízión közösségben szurkolhatnak a focirajongók. A sátorban változatos programok, foci-totó, számítógépes játék és büfé várja a szurkolókat.
Már a Kossuth téren is várja a nyíregyháziakat egy meccsnéző sátor a labdarúgó világbajnokság ideje alatt. A megnyitó vendége dr. Kovács Ferenc polgármester volt, de a Brazília–Mexikó mérkőzésre megérkeztek a Szpari egykori és jelenlegi játékosai és vezetői is.
Dr. Kovács Ferenc polgármester elmondta, most Brazíliában rendezik a VB-t, ahol a legnépszerűbb a foci, és itt Nyíregyházán pedig van egy NBI-be feljutott csapat. Az önkormányzat a partnerek támogatásával, a sátorral biztosított egy helyet a nyíregyházi focirajongóknak, hogy együtt tudjanak szurkolni.
A város főterén felállított sátorban 12 nagyképernyős televízió, változatos programok, foci-totó, számítógépes játék és büfé várja a szurkolókat. A technikai felszereltségre jellemző, hogy a helyi házigazda műsorvezető élőben beszélgetett a korábbi nyíregyházi rádiós P. Fülöp Gáborral, aki 8 ezer kilométerre, Brazíliából közvetíti a mérkőzéseket.
A világbajnokság idején közösségi meccsnéző helyszínből nincs hiány a városban, Sóstón az élményfürdő előtti parkban egy óriáskivetítős kert várja a szurkolókat.
Forrás: nyiregyhaza.hu, fotó: Cseke Beáta