Edzőpáros a Fatum-Nyírsulinál
A tőle megszokott lendülettel és hittel vágott bele feladatába a Fatum-Nyírsuli röplabda csapatának új trénere Kőhalmi Richárd kedden, aki közel három év után tért vissza a nyíregyházi női röplabda csapathoz.
A munkáját ezután másodedzőként Erdősné Balogh Erika segíti. A két új trénert csütörtökön mutatta be a Kósa Árpád, a Nyírsuli Kft. ügyvezetője, aki elmondta, hogy már második évét kezdi meg idén a Nyírsuli Kft.-n belül a Fatum-Nyírsuli csapata.
– Először is szeretném megköszönni Balázs István munkáját. A csapat teljesítette az idei év célkitűzéseit. A hetedik helyen zártuk a bajnokságot. Az ősszel kezdődő bajnokságon már a cél az első négybe való bekerülés, ehhez kellenek azok a játékosok, akikre lehet építeni. A klubnak igazolnia kell új játékosokat, kell az új impulzus. Ami már biztos, hogy a következő szezonban már nem játszik Dávida Lilla, Janetka Viven, Petróczy Enikő, Savic Bernadett és Erdősné Balogh Erika.
– A feladat adott, azon dolgozunk majd a csapattal, hogy az első négybe bekerüljünk, ehhez kell, hogy olyan lányokkal tudjunk dolgozni, akikkel előre tudunk haladni.  –mondta Kőhalmi Richárd, majd hozzátette, hogy a  koncepció az, hogy elsősorban nyíregyházi, megyebeli játékosokkal tudjuk feltölteni a csapatot. A megbeszélések, tárgyalások elkezdődtek. A nyíregyháziak alkotta kemény magra azonban továbbra is számítunk. Jelenleg Sikos Petra nem tud velünk tartani, ő most Romániában a családja kötelékében egyéni edzésterv alapján készül. Az alapozást július végén kezdjük el a szeptemberi bajnokságra. – adta át ezzel a szót ErdősnéBaloghErikának, aki a következő szezont már másodedzőként végzi a Fatum-Nyírsulinál.
– Nagyon fiatal a csapat. A lányok nagy része a most zajló korosztályos versenyeken is érintett. Ami biztos, hogy érmeket szeretnénk hazahozni.  Kemény munka áll mögöttünk és még nehezebb feladat előttünk, de azon fogunk dolgozni, hogy minden teljesüljön.
A Bujtosi Szabadidő Csarnok felújítása miatt a Fatum-Nyírsuli  több mérkőzésének ősszel ismét a Bem Iskola ad majd otthont.