Szabó-parádé: huszonegy gól!
A fehérgyarmati Szabó Péter huszonegy (!) gólt szerzett a sereghajtó, Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli elleni meccsen. A Tiszavasvári folytatta nagyszerű hazai sorozatát, a Mátészalkai MTK viszont fájó vereséget szenvedett.

A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti-csoportban hétvégi fordulójában ismét botlott a Nyírbátor, így a megyei összecsapáson – Demecserben – felülkerekedő Kisvárda tovább növelte előnyét a táblázat élén.
Ugyanakkor a fehérgyarmati Szabó Péter huszonegy (!) gólt szerzett a sereghajtó, Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli elleni meccsen. A Tiszavasvári folytatta nagyszerű hazai sorozatát, a Mátészalkai MTK viszont fájó vereséget szenvedett.
A nőknél nem rendeztek bajnoki fordulót.
Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport
Férfi, 17. forduló
Berettyó MSE –VKK Nyírbátor 26–26 (15–14)Berettyóújfalu, 300 néző, v.: Bozó Z., Polgár Z. Nyírbátor: Tóth M. – Csébi D. 4, Pisák T. 1, Erdős Z. 2, Torzsa R. 3, Kovács Á. 6/1, Vasas Gy. 8. Csere: Nagy N. (kapus), Szabó Cs. 1, Tuska Sz. 1, Ramzi. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 3/1. Izgalmas mérkőzésen az első félidőben hat góllal is vezetett a Bátor, de a fordulatos mérkőzésen csak vereséggel felérő döntetlenre volt képes. Junior: 27–30.
Váczi Sándor: – Bármennyire is hihetetlen, jövünk ki a gödörből. Az is igaz, vissza kell térnünk a régi útra, többet kell edzeni.
Demecseri VKSE–Kisvárda KC SE 22–26 (12–13)Demecser, 80 néző, v.: Tóth T., Tóth I. Demecser: Bíró D. – Csébi Z. 1, Buzás B. 3, Nagy M. 4, Havel F., Kovács Zs. 6/1, Balogh Sz. 4 . Csere: Kovács F. 1, Szuharev 1, Kovács L. 2. Edző: Kósa István. Kisvárda: Koi E. – Csendes Á. 2, Kiss I. 1, Bod B. 1, Vass Gy., Járosi A. 9/3, Botka A. Csere: Mándi K. 2, Szabó A. 2, Nagy D., Türk F. 3, Kovács A. 3, Fekete R. 3, Paróczai L. Edző: Papp József. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3. Hangulatos és színvonalas mérkőzésen a hazaiak legalább egy pontot megérdemeltek volna. Junior: 26–27.
Kósa István: – A második félidő 50. percéig abszolút partiban voltunk a bajnokesélyessel, már négy góllal is vezettünk, sajnos, a végjátékra elfáradtunk. Gratulálok a csapatnak, mert küzdeni tudásból és akarásból ismét jelesre vizsgázott.Papp József: – Kiélezett mérkőzésen a lelkes és jól játszó hazai csapat nagyon megnehezítette dolgunkat, de kiváló kapusteljesítménnyel magabiztos győzelmet arattunk.
Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Debreceni EAC 33–25 (15–9)Tiszavasvári, 300 néző, v.: Kovács T., Major A. Tiszavasvári: Bódor Z. – Benyusz K. 1, Tallár M. 2, Balázs M. 2, Gál L. 1, Dancs M. 9/3, Mezei L. 3. Csere: Varga P., Volosinóczki (kapusok), Lázár A., Hadadi L. 2/2, Kiss K. 5, Nácsa B. 2, Pataki B. 4, Lippai A. 2, Gazdag R. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 12, illetve 20 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 4/1. Izgalmas mérkőzésen végig vezetve, biztosan nyert a hazai csapat. A kiváló kapusteljesítmények mellett mindenki kivette részét a Tiszavasvári győzeleméből. Junior: 31–30. (Tudósító: Hankó András)
Grandjean Gábor: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, örülök, hogy így alakult és magabiztos győzelmet arattunk. Igazi csapatmunkát nyújtottunk, ezzel párhuzamosan a jó kapusteljesítmények döntő tényezőnek bizonyultak.
Fehérgyarmati VSE–Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli 42–27 (22–13)Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Rontó Á., Veress M. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 4, Tóth N. 1, Kun Sz. 4, Szabó P. 21/5, Siket T. 5, Pásztor A. 2. Csere:Kiss M. (kapus), Lazareanu 4, Bihari Z., Gaál B., Apostu. Hadar B., Szabó I. 1. Játékos-edző: Csapos János.Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Fodor T. – Szedlácsek J., Csordás T. 4, Jobbágy Roland 14/3, Antal L. 3, Jobbágy G. 2. Csere: Juhász J., Balogh B. 1, Orbán F. 3. Edző: Kerekes Tamás. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 5/3. Magabiztos hazai győzelem. Junior: 37–50.
Csapos János: – A csapat nevében jobbulást kívánunk a sérülést szenvedett Jobbágy Renének, és készülünk a Debrecen elleni rangadóra.Kerekes Tamás: – Amit tudtunk, ebben az összetételben megtettük.
Mátészalkai MTK–Kazincbarcikai KSE 31–35 (14–17)Mátészalka, 100 néző, v.: Katona J., Konyári I. Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 4, Orosz L. 9 / 9, Kovács I. 1, Kun Á. 3, Szántó Sz. 5, Varga T. 5. Edző: Falcsik Miklós. Csere: Kurtos K. (kapus), Király Gy. 4, Balla J. Szalay K. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 10/9, illetve 3/3. Megérdemelten nyertek a borsodiak. Junior: 39–27.
Falcsik Miklós: – Sikeresen elaltattak bennünket a barcikaiak, majd gyors ritmusváltással állandóan helyzetbe kerültek. Természetesen ehhez kellett, hogy szinte ütközés nélkül védekeztünk a mérkőzés során. Kaptunk is mindjárt harmincöt gólt, amivel nem lehet mérkőzést nyerni – még hazai pályán sem. A junioroknak azonban gratulálok, tavasszal hazai pályán még veretlen a csapat.
További eredmény: Miskolc VSI–Hajdúböszörményi TE 31–22. A bajnokság állása:1. Kisvárda 18 16 1 1 544–444 332. Nyírbátor 17 13 3 1 554–438 293. Fehérgyarmat 17 12 1 4 482–444 254. Miskolc 17 9 1 7 468–446 195. Hajdúböszörmény 17 9 1 7 465–450 196. Tiszavasvári 18 9 – 9 533–509 197. Debreceni EAC 17 6 5 6 484–450 178. Berettyóújfalu 17 6 3 8 468–472 159. Kazincbarcika 17 7 – 10 528–515 1410. Demecser 17 4 1 12 448–515 911. Mátészalka 17 3 2 12 442–508 812. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli 17 – – 17 391–616 –
Forrás: szon.hu