800-an futottak a Mezei futó Diákolimpián
Igazi tavaszi idő várta azokat a diákokat, tanáraikat és a szurkoló szülőket, akik részt vettek csütörtökön a Mezei futó Diákolimpiai bajnokságon Nyíregyházán, a sóstói tölgyes erdőben.
A közel 800 gyerek hat korcsoportban mérhette össze a tudását az erdei sétányon. A verseny időrendje szerint az első korcsoport fiú indulói vághattak neki a 600 méteres távnak, őket követték a lányok, majd a nagyobbak. A versenytávok korcsoportonként változtak. A II. korcsoport800 méteren, a III.-ban a lányok 1200-on, míg a fiúk 1500-on mérkőzhettek meg egymással.  A IV.-ben a lányoknak 1500 métert, míg a fiúknak 2000 métert kellett teljesíteni. A legidősebb a V. és VI. csoportban küzdhettek meg egymással. Itt a fiúknak 3600 métert, a lányoknak ennek a felét, 1800 métert kellett lefutni az erdő lankás talaján.
A nagy számú és igen szoros versenyeken nemcsak az egyéni teljesítményeket,  hanem a csapatokat is díjazta a verseny rendezője, a Nyírsuli Kft.
A helyezettek listáját a mellékleteknél olvashatják!