A saját dolgukat nehezítik meg
Két hazai meccse van még az NYKK-nak az alapszakaszból, amelyet biztosan az utolsó helyen zár a csapat.
Volt már olyan, hogy egy 11 pontos szombathelyi vereség nem adott okot az elégedetlenségre a nyíregyházi férficsapat háza táján. A mostani azonban nem ez a helyzet, hiszen a Marso-NYKK sereghajtó a kosárlabda NB I. A csoportban, és minden egyes vereséggel (legyen az 1, 11 vagy 40 pontos) távolabb kerül a cél, vagyis a bentmaradás kiharcolásától.
– Győzelmi esélyt szalasztottunk el, ám azzal, hogy rosszul és rossz felfogásban kezdtük a mérkőzést, nagyon megnehezítettük a dolgunkat – mondta Sitku Ernő, a nyíregyháziak vezetőedzője, aki még hétfőn délelőtt is a történtek hatása alatt állt. – Némi noszogatást követően felvettük a meccs ritmusát, előbb megközelítettük az ellenfelet, majd a harmadik hegyedben ötpontos vezetésre is szert tettünk, de törvényszerű, hogy az ilyen felzárkózás után jön egy újabb holtpont, ami bennünket a mérkőzés végére ért utol. Ebben annak is szerepe volt, hogy kulcsjátékosok kerültek korán faultproblémába, amit szintén nem bírunk el.
(A teljes cikk megtalálható a kelet.hu-n és a Kelet-Magyarország február 18-i számában.)
Forrás: szon.hu