Diákolimpia Nyíregyháza Városi Egyéni Sakk Bajnokság
Alapfokú oktatási intézmények 2013/14. tanévi Diákolimpia Nyíregyháza Városi Egyéni Sakk Bajnoksága. A bajnokság célja: eldönteni a Diákolimpia Városi Bajnoka címet és a helyezéseket

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei                               NYÍRSULI KFT        SAKKSZÖVETSÉG                                    Nyíregyháza Sóstói u. 24.Nyíregyháza, Géza u.8-16.
VERSENYKIÍRÁS
Alapfokú oktatási intézmények 2013/14. tanévi DiákolimpiaNyíregyháza Városi Egyéni Sakk Bajnoksága
A bajnokság rendezője: Sz-Sz-B megyei Sakkszövetség és a NYÍRSULI KFT
A bajnokság célja:

Eldönteni a Diákolimpia Városi Bajnoka címet és a helyezéseket
Továbbjutás a megyei döntőre
Utánpótlás nevelés elősegítése
A sakk népszerűsítése

A bajnokság ideje: 2014. február 1. 9:00 óra
A bajnokság helye: Széchenyi István Szakközépiskola 4400. Nyíregyháza Városmajor u. 4.
A bajnokság résztvevői: A versenyen azon iskola tanulói indulhatnak, akik az adott magyar oktatási intézménybe a 2013/14. tanév kezdetéig beiratkoztak és a verseny időpontjában is az iskola tanulói. A FIDE szabályaival összhangban lányok is részt vehetnek a fiúk versenyén, fordítva azonban ez nem lehetséges. A részvételre vonatkozó, itt nem szabályozott kérdésekben a MDSZ érvényben lévő, általános versenykiírásában foglaltak az irányadók.
Korhatárok:

I. korcsoport (alsó tagozatos) lány és fiú 2005.01.01-én és után születettek
II. korcsoport (alsó tagozatos) lány és fiú 2003.01.01.-2004.12.31. között születettek
III. korcsoport (felső tagozatos) lány és fiú 2001.01.01.-2002.01.01 között születettek
IV. korcsoport (felső tagozatos) lány és fiú 1999.01.01.-2002.12.31. között születettek

A verseny lebonyolítása: 5 fordulós svájci rendszerben. A verseny nemenként külön-külön kerül lebonyolításra. A gondolkodási idő 25-25 perc zászlóleesésig. Regisztráció 8:15-8:45 között lehetséges.
Nevezési határidő: 2014. január 25.
Díjazás: a csoportok 1-3. helyezettjei érem díjazásban részesülnek. Az 1-5. helyezettek jogot szereznek arra, hogy a megyei döntőre nevezzenek.
Helyezések eldöntése: pontegyenlőség esetén a buchholz értékelés, másodsorban a Berger-Sonneborn, harmadsorban a progresszív érték számítás dönt, ha mindezen értékek azonosak, sorsolás fog dönteni.
Költségek: A versenyrendezés kiadásait a Nyíregyházi Diáksport Bizottság, a versenyzők kiadásait (utazás, kísérő, üdítő stb.) a versenyző, avagy iskolájuk fedezi. Egyéb költségek (szervezés, lebonyolítás stb.) a Megyei Sakkszövetséget terheli.
Egyebek:

a versenyre a FIDE rapid versenyszabályai érvényesek
a verseny értékszám szerzésre nem jogosít
az 1999-ben születettek bármilyen évfolyamosok is, kizárólag a saját korcsoportjukban jogosultak indulni
az egyéni versenyeken minden tanuló a saját korcsoportjában versenyezhet, un. „felversenyeztetés” nem lehetséges
a versenyrendezőség fenntartja a jogot a versenykiírás megváltoztatására, indokolt esetben.

Információ:

Rácz István a Sz-Sz-B megyei Sakkszövetség megbízottja 42/447-373
Varga Péter nemzetközi mester 20/997-1136.

Nyíregyháza, 2014. január 15.