Közel a cél
Palásti Luca egyedüliként képviselte a nyíregyházi színeket július 1-jén a szlovéniai Velenjében, a már  hagyományosnak mondható EA Classic Miting nemzetközi atlétikai viadalon.
A nyíregyházi atléta negyedikként futott be.
Palásti Luca egyedüliként képviselte a nyíregyházi színeket július 1-jén a szlovéniai Velenjében, a már hagyományosnak mondható EA Classic Miting nemzetközi atlétikai viadalon. Luca 400 méteren a Junior Világbajnokságon való résztvételhez szükséges szintidőt kísérelte meg. A Nyírsuli futója kicsivel lemaradva a hőn áhított szinttől 55,9 mp-es időeredménnyel majdnem végrehajtotta a tervét, a nagyon erős mezőnyben a negyedik helyre sikerült befutnia.
A nyíregyházi versenyző hölgy a hétvégén áll ismét rajthoz az U20 válogatott viadalán, Szlovéniában, ahol teljesítheti az 55,2 mp szintidőt, mellyel tagja lehet a Junior Világbajnokság magyar keretének.
A világbajnokságot július 22.-27. között rendezik az Egyesült Államokban, Eugeneben.