Nagyüzem az atlétáknál
Pénteken U18  válogatott viadal Budapesten, szombaton már az U20-asok lépnek pályára Szlovéniában.  Sorolni is hosszú, hogy a Nyírsuli versenyzői ezen a és a jövő héten mennyi versenyen állnak rajthoz.
Július 4.-én Buzga Zoltán a magyar U18 csapat tagjaként Budapesten a HUN-CZ-SVK U18 viadalon a hármasugrók között méretteti meg magát. Szombaton az U20-asoké a terep. Vígvári Szabolcs és Tasi T. Dávid 400 méteren, illetve a 4X400 váltóban a Junior Világbajnokságra szeretné lefutni a szintidőt. (47,7mp) Palásti Luca szintén 400 méteren indul, a cél nála az 55,2 mp eredmény elérése, mellyel tagja lehet JVB magyar keretének. A hölgyek mezőnyét erősíti még a nyíregyházi Osváth Krisztina, aki 800 méteren méreti meg magát.
Az események sora jövő hét kedden, július 8.-án folytatódik. Székesfehérváron rendezik meg a Gyulai István Memoriál- Atlétikai Magyar Nagydíjat,melyre meghívást kapott Szikszai Róbert, junior Európa-bajnok diszkoszvető és Bakosi Péter, magasugró is. A nyíregyházi diszkoszvető nem panaszkodhat az ellenfelekre, hiszen olyan világklasszisokkal lép majd dobókörbe,mint a visszatérő olimpiai ezüstérmes Kővágó Zoltán, az olimpiai és világbajnok észt Gert Kanter, az ausztrál Benn Harradine, aki a világkupán második lett, illetve az U23 Európa-bajnok litván Andrius Gudzius.
Bakosi Petinek sem lesz könnyű dolga, hiszen a sok remek ugró között ott lesz a világsztár orosz Ivan Ukov is, akinek az egyéni szabadtéri rekordja, 2,41 m, fedett pályán 2,42 m.
A nyíregyházi atléták versenysorozata július 12-én folytatódik Tatabányán, a Geotech Serdülő és Újonc Atlétika Egyéni Országos Bajnokságon. A nevezések még zárultak le, de az már elmondható, hogy a Nyírsuli színei nagyon sokszor fognak feltűnni a megmérettetésen.