Maguknak kell kiharcolniuk
Két esély volt rá, hogy a Marso-NYKK bentmaradása matematikailag is biztossá váljon a hétvégén. Az egyiket a Zalaegerszeg rontotta el azzal, hogy hazai pályán kikapott a MAFC-tól 87–84-re, a másikat pedig maga az érintett nyíregyházi csapat, amely izgalmas mérkőzésen veszített Jászberényben (85–80) a férfi élvonal alsóházi középszakaszában.
Másban is bízhatott volna a Marso-NYKK, ám végül saját kézzel tehetik fel a pontot az i-re.
Így aztán továbbra is így szól a képlet: ha az NYKK nyer vagy a MAFC veszít egy meccset, akkor válik biztossá, hogy a nyíregyháziak már nem kényszerülhetnek osztályozóra. És mivel a két nevezett csapat ezen a héten kétszer is megmérkőzik egymással, egyik feltétel a másik nélkül nem válhat valóra, holott az egyik teljesülése is elég lenne az üdvösséghez.
– A szombati eredmény ismeretében természetesen abszolút komolyan vettük a mérkőzést, jól is játszott a csapat, de elrontottuk a harmadik negyed elejét, illetve a meccs végét – mondta Sitku Ernő, a nyíregyháziak vezetőedzője. – Az elején Ronnie Taylornak ment nagyszerűen a játék, aztán a kispadról beszállt Kósa Tamás Molnár Marcell is tudott lendíteni a szekerünkön. Ennek örülök, annak viszont nem, hogy az utolsó támadásnál nem a megbeszéltek szerint játszottunk, egy korai vállalás miatt nem jöhetett össze az egyenlítés.
Forrás: szon.hu