Locsolkodás a medencében
A húsvéti locsolkodást és tojásgyűjtögetést megelőzően szombaton a Nyíregyházi Sportcentrum úszói Debrecenben álltak rajtkőhöz a Hajós Alfréd Kupa második fordulójában.
A húsvéti kosarakba 10 aranyérmet, 4 ezüstérmet és 13 bronzérmet gyűjtöttek.2003 és idősebb kategóriában a nyíregyháziak közül Hatházi Dóra bizonyult a legeredményesebbnek, ugyanis 200 pillangón és 100 gyorson (egyedüliként percen belüli idővel) aranyérmes lett, míg 100 háton harmadik helyezést ért el. Molnár Laura egyre jobb formában van, sorra állítja be egyéni csúcsait, amelyek ezen a versenyen, 200 mellen aranyérmet, 100 gyorson pedig bronzérmet hoztak neki. Fiúk közül ebben a korosztályban Czegle Péter ért el harmadik helyezést 200 méteres mellúszásban egy hatalmas hajrával.2004-05-ös korosztályban az idén először rajtkőhöz álló Cserfalvi Olaf diadalmaskodott. Hosszú kihagyás után Olaf 200 pillangón és 100 háton első lett, míg 200 mellen második helyezést ért el. 400 vegyes bajnoka ezen a versenyen Lengyel Áron lett egyéni csúccsal. Ebben a korosztályban Kovács Péter 100 gyorson, Tajthy Milán pedig 100 háton állhatott fel a dobogó harmadik fokára.2006-osok között Ványi Dávid volt a legeredményesebb. 100 pillangón, 100 háton, 100 gyorson első helyezett lett, míg 400 vegyesen egyéni csúccsal a második. Úszótársa Csernyik Dániel 100 pillangón bronzérmet szerzett. Lányok közül Barna Bianka Dorottya megnyerte a 200 méteres mellúszást, 100 pillangón pedig bronzérmet érő időt úszott. Barkó Áron Balázs 100 háton állhatott a dobogó harmadik fokára a 2007-es korosztályban.2008-as korosztályban Lakatos-Szepesi Dorina két bronzérmet is hazahozhatott, mégpedig 100 gyorson és 200 mellen.2011és fiatalabb kategóriában a Gyetkó ikrek brillíroztak. Lili második lett 50 és 100 gyorson is, Fruzsina pedig harmadik helyezést ért el 50 és 100 gyorson illetve 50 pillangón is.A versenyzők és edzőik a szerzett tapasztalatokkal folytatják tovább a felkészülést a soron következő versenyekre, illetve a főcélra, a korosztályos bajnokságokra.Edzők: Urbin Tamás, Gyula Sándor, Kecskés Evelin, Kelemen Olimpia, Kovács AttilaAranyérmesek: Hatházi Dóra (200 pillangó, 100 gyors); Cserfalvi Olaf (200 pillangó, 100 hát); Molnár Laura (200 mell); Ványi Dávid (100 pillangó, 100 hát, 100 gyors); Barna Bianka Dorottya (200 mell); Lengyel Áron (400 vegyes)Ezüstérmesek: Cserfalvi Olaf (200 mell); Ványi Dávid (400 vegyes); Gyetkó Lili (50 gyors, 100 gyors)Bronzérmesek: Hatházi Dóra (100 hát); Tajthy Milán (100 hát); Molnár Laura (100 gyors); Czegle Péter (200 mell); Kovács Péter (100 gyors); Csernyik Dániel (100 pillangó); Lakatos-Szepesi Dorina (100 gyors, 200 mell); Barna Bianka Dorottya (100 pillangó); Barkó Áron Balázs (100 hát); Gyetkó Fruzsina (50 gyors, 50 pillangó, 100 gyors)