Szombaton ismét  kosarasok lepték el a Kossuth teret

Immár több évtizede, hogy minden évben megrendezik Nyíregyházán az országos Streetball Challenge Hungary rendezvényt. Már korán reggel érkeztek a csapatok és az esemény megkezdése többen izgatottan várták a mérkőzéseket. Idén 65 csapat nevezett, így közel 260 kosaras pattogtatta a labdát a Kossuth téren. Ahogy minden évben, úgy most is több kategóriában lehetett nevezni.

A legjobbak ebben idén is az Országos Streetball Fesztivál döntőjében bizonyíthatnak Budapesten. Az eseményt dobó- és zsákolóversenyek színesítették. Újdonság volt, hogy első alkalommal rendezték meg a Continental ContiTech Kft. által a Continental Vállalati Streetball Bajnokságot, melyre négy csapat nevezett be: a Continental ContiTech Kft., a Michelin Kft., a Marso Kft. és a Városháza-Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. csapata. Az idei rendezvényt országosan a 30., Nyíregyházán pedig már a 15. alkalommal szervezték meg.