Dajka László a város elismerésében részesült

Csütörtökön Nyíregyháza Város Sportjáért Kovács „Bütyök” József-díjat nyújtotta át Dajka Lászlónak dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere a kimagaslóan eredményes sportszervező munkája elismeréseként.

Dajka László, aki már több évtizede a Nyíregyházi Sportcentrumnál kötelékében dolgozik, közel húsz éve szervezi a Városi Kispályás Bizottság elnökeként az ország egyik legnagyobb szabadidős rendezvénysorozatát, a Városi Kispályás Labdarúgó Bajnokságot és általa szezonról-szezonra több, mint 3000-en rúgják a labdát. 2007-ben alapította meg a Szépkorúak Nyírsulis Sportklubját, akkor tizennégy klubtaggal. A klub az évek alatt nagyon nagy népszerűségnek örvend, mára már több, mint 500 tagot számlál.

A szépkorúak mellett szintén az ő nevéhez fűződik a már negyedszázadát is megélt Mikulás futás és Nyuszi futás, amely igazi városi programként több ezer embert mozgat meg évről – évre a legkisebbektől a legidősebb korosztályig az ünnepek előtt.