Bronzérem a Csapatbajnokságon

Immár hagyomány, hogy a székesfehérvári Bregyó közi Regionális Atlétikai Központ ad otthont az Atlétikai Magyar Csapatbajnokság döntőjének. Idén sem volt ez másképp. Szeptember 11-12-én csapott össze a magyar atléták színe-java. A Nyíregyházi Sportcentrum ezúttal is DSC-SI csapatával indult el a kétnapos viadalon, ahol már szombaton is izgalmasabbnál izgalmasabb versenyeknek lehettek tanúi a kilátogatók. Az első napon a legtöbb győzelmet a DSC-SI – Nyíregyházi Sportcentrum közös csapata gyűjtötte. A második napon, vasárnap is izgalmas versenyek következtek.

A Nyíregyházi Sportcentrum színeiben súlylökésben induló Tóth Balázs 17,60 – nal végzett az élen, magasugrásban 215 cm-vel Bakosi Péter lett első, az 5 km-es gyaloglásban pedig Helebrandt Máté vitte el a pálmát. Diszkoszvetésben  a férfiaknál Szikszai Róbert  második lett 62,97-tel, a nőknél szintén egy második hely született Kerekes Dóra jóvoltából, aki 51.81-et dobott.  Hármasugrásban a férfiaknál és a nőknél is szurkolhattunk a nyíregyháziaknak.  Pál Robin ötödikként zárta a számát 14,67-tel, Bakosi Péter pedig 14,39-cel hatodik lett. A nőknél Nyisztor Petra 12,55-tel lett második, aki  a hármasugrás mellett távolugrásban is elindult. Ott hatodikként végzett.

A két nap alatt a csapatok fej-fej mellett haladtak, míg vasárnap estére kialakult a végleges eredmény. A Csapatbajnokságot az FTC nyerte meg nagy hajrában  376 ponttal, a második az MTK-UTE közös csapata lett 374 ponttal, míg  a dobogó harmadik fokára a DSC-SI-Nyíregyházi Sportcentrum állhatott fel.

• A vidéki atlétikai szakosztályok közül a DSC-SI- NYSC csapata lett a legjobb. A nyíregyházi versenyzők nagyon jól teljesítettek, sok értékes pontot gyűjtöttek össze, amivel hozzájárultak  a közös csapat harmadik helyezéséhez megelőzve  ezzel aneves sportegyesületeket, mint pl. a Bp. Honvéd, a GEAC-Ikarus közös csapatát. – nyilatkozta a csapatbajnokságot követően Vas László, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétika szakág vezetője.

A döntő végeredménye

1. FTC 376