7 érem a Szuper Liga Döntőn

Szeptember első hétvégéjén a budapesti Lantos Mihály Sportközpont adott otthont a 8. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőnek, ahol számos és nagyon izgalmas versenynek lehettek a tanúi a kilátogatók, illetve a tévénézők. A kétnapos viadalon az ország legjobb atlétái mutatták meg tehetségüket.

A hétvége első versenyszámát a férfi súlylökők indították és már itt megszületett az első nyíregyházi aranyérem,  Tóth Balázs jóvoltából, aki a negyedik sorozatban 17.29 métert dobott, ezzel pedig eldöntötte a verseny kimenetelét.  A második Kovács László lett 17.05-tel, míg a harmadik helyet Detrik Balázs nyerte meg 16.79 méterrel.

A Nyíregyházi Sportcentrum színeiben szombaton a férfi diszkoszvetésben két nyíregyháziért szoríthattunk. Szikszai Róbert jött, látott és győzött. A Nyíregyházi Sportcentrum atlétája 62.09-es eredménye 21 cm-vel volt nagyobb, mint nagy ellenfélének, Huszák Jánosnak. A dobogó harmadik fokára szintén egy nyíregyházi versenyző állhatott fel Káplár János személyében, aki 53.40-nel érdemelte ki a harmadik helyet.

A 10 km-es gyaloglásban Helebrandt Máté magabiztos versenyzéssel  40:07.73-as eredményével megnyerte a számát.

  • Nagyon jó formában vagyok, jól sikerült az olimpia utáni felkészülés. – nyilatkozta röviden a verseny után a gyalogló.

A második napon a magasugrók indították a sort, ahol a férfiaknál Bakosi Péter 2.17 méterrel fejezte a versenyt. Jankovics Dániel nyerte a magasugrók számát, idei legjobb szabadtéri eredményével, 2.20 méterrel. A harmadik  Agárdi Péter lett, 2.11 méterrel. A női hármasugrásban igazi nagy verseny alakult ki. Az első körben a Nyíregyházi Sportcentrum atlétája Nyisztor Petra vezetett 12.29 méterrel, aki Áts Viktóriával végig kemény küzdelmet folytatott az első hely megszerzésért, végül a nyíregyháziak atlétája egy igen izgalmas verseny végén ezüstérmes lett  12.52-mal.  A TSC-Geotech atlétája 12.57-tel nyerte meg a számot, a harmadik pedig Szűcs Szabina lett 12.36 méteres ugrásával.

A női diszkoszvetés Kerekes Dóra 54.12 méterrel nem tudta meg megelőzni az olimpikon Márton Anitát, aki 56.16 méterrel állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. A bronzérmet idei legjobbjával 49.01-gyel Kövér Fanni, a VEDAC atlétája nyerte meg.

A férfiak hármasugró számában a Nyíregyházi Sportcentrum színeiben Pál Robin 14.70 méterrel ötödikként fejezte be a számát.

Eredmények:

Magasugrás – 2. Bakosi Péter 2.17

Hármasugrás – 5. Pál Robin 14.70

Súlylökés – 1. Tóth Balázs 17.29

Diszkoszvetés – 1. Szikszai Róbert 62.09

3. Káplár János 53.40

10 km gyaloglás – 1. Helebrandt Máté 40:07.73

Hármasugrás – 2. Nyisztor Petra 12.32

Diszkoszvetés – 2. Kerekes Dóra 54.12

Fotó és információ: Magyar Atlétikai Szövetség