Tarjányi István  hetedik lett kardban a párizsi paralimpián

Tarjányi István szeptember szerdán az argentin Alderete ellen kezdte meg a szereplését a párizsi paralimpián. Első mérkőzését magabiztosan nyerte 15-8-ra. A következő körben viszont 15-9-re kapott ki a kínai Fengtől. A vigaszágon először Amelio Castro következett. A Nyíregyházi Sportcentrum kerekesszékes vívója jobban bizonyult, 15-6-ra győzött. A folytatásban a francia Valettől 15-12-re vereséget szenvedett. A vigaszág harmadik fordulójával a Sportcentrum vívójának véget ért kardban a szereplése a paralimpián. Tarjányi István párbajtőrben is kvalifikálta magát.

Pénteken a másik számában, párbajtőrben versenyzett a Nyíregyházi Sportcentrum kerekesszékes vívója, aki Castrotól és Zhangtól is kikapott, így nem jutott tovább a párizsi paralimpián.

– A kard miatt van bennem hiányérzet, mert az az erősebb számom, de minden percét élveztem a paralimpiának. Köszönöm a Sportcentrum támogatását, és hogy otthon sokan szurkoltak nekem – mondta Tarjányi István.