II. Nyíregyházi Sportcentrum Masters Kupa 2024

Több mint 100 nevezővel rajtol el szombaton délelőtt az II. Nyíregyházi Sportcentrum Masters Kupa úszóverseny az Eissmann Városi Uszodában. A bemelegítésre 9.00 órától kerül sor, 10.00 órától pedig elrajtolnak az első versenyszámok. A második alkalommal megrendezésre kerülő úszóviadalra Nyíregyháza mellett az ország számos pontjáról, sőt Szlovákiából és Romániából is érkeznek versenyzők.

Az II. Nyíregyházi Sportcentrum Masters Kupán minden úszásnemben 50 és 100 méteres távokon mérik össze tudásukat a versenyzők, emellett 400 méteres gyors- és 200 méteres vegyesúszás szerepel még a programban. A kupa elsődleges célja versenyzési, felkészülési lehetőség biztosítása a masters úszók számára, továbbá a helyi és magyar szeniorúszás népszerűsítése.

A szombaton tízkor kezdődő megmérettetésen számos nyíregyházi versenyző képviseli a házigazda egyesületet. Számonként az első három helyezett érmet vehet át, a legidősebb női és férfi induló pedig egy különdíjban részesül.

A helyi versenyzők számítanak a nyíregyháziak támogatására.