U14 Nemzetközi Vívófesztivál

Az U14 Nemzetközi Vívófesztiválra kapott meghívást Palicz Áron, a Nyíregyházi Sportcentrum kardvívója, melyet a hétvégén a Testnevelési Egyetemen rendeztek meg.

Büszkék lehetünk Palicz Áronra(U13), mivel szakosztályunk versenyzője is képviselhette a magyar színeket a most először megrendezésre kerülő korosztályos nemzetközi versenyen. Áron mezőnyében 11 nemzet versenyzői képviseltették magukat, ahol a csoportkörből felkerült a direkt kieséses táblára, és a bolgár Ivanovtól kapott ki, így az 56. helyen végzett. Áron derekasan helyt állt élete első nemzetközi versenyén, és ez a mi nyíregyházi kardozó közösségünk közös érdeme is, mivel az edzéseken teljesített csapatmunkának minden versenyzőnk részese. A cél, hogy jövőre még több versenyzőnk érdemelje ki az indulási jogosultságot ezen a versenyen! – nyilatkozta Áron edzője, Pákey Béla.