Római kontinensviadal

Június 7-12-ig Róma ad otthont az Európa-bajnokságnak. Magyarország rekordszámú, ötvenkilenc fős csapattal indult a római kontinensviadalra.  Az EB több atlétának fontos állomásnak számít a párizsi olimpiára vezető úton.

A Nyíregyházi Sportcentrum színeiben négy atléta indult a legjobb helyezésekért.

Szikszai Róbert, diszkoszvető  a nyitónapon állt a dobókörbe. A nyíregyházi atléta 58.58 méterrel a 28.helyen végzett. Ugyanezen a napon, pénteken kora délután a női diszkoszvetésben is érdekelt volt a Sportcentrum Kerekes Dóra személyében.

A szám selejtezőjében a nyíregyházi versenyző 52.92 m eredményt ért el és 12. helyen fejezte be az Európa-bajnokságot!

Szombaton az Eb programját este a gyaloglók döntője nyitotta meg. Férfi 20 km-es gyaloglásban Helebrandt Máté 1:23:22idővel, a 16. helyen ért be a Stadio Olimpico -ba. Venyercsán Bence 1:24:08 idővel a 20. helyen zárt, Tóth Norbert ideje 1:30:02, 27. hely.

Vasárnap a magasugróké volt a főszerep. Bakosi Péter 2.07 m eredménnyel a selejtezőt 14. helyen zárta a római kontinsbajnoksàgon, összesítésben a 25. helyen végzett.

Fotó és informàció: Magyar Atlétikai Szövetség