X. Évindító Nemzetközi Szenior Összetett Sprint Úszóverseny és Országos Bajnokság az 1500 méteres gyorsúszásban

A hétvégén a 2024-es év első versenyét rendezte meg a Magyar Szenior Úszó Szövetség. Ez a verseny tulajdonképpen nem is egy, hanem kettő. Délelőtt az 1500 m-es magyar bajnokság, délután pedig sprintverseny 4 ötven méteres és néhány váltószámmal. Az idén több mint 110 úszó indult az 1500 m-es bajnokságon.

A nyíregyházi Sportcentrum csapatát két férfi versenyző alkotta. 1500 m-en Cserés Miklós korcsoportját megnyerve magyar bajnoki címet szerzett, Cseh Imre magyar bajnoki ezüstöt ért el. A délutáni sprintversenyre már csak Cseh Imre maradt, aki egy-egy arany, ezüst és bronzérmet, valamint egy negyedik helyet szerzett.

A csapat edzéseit Kovács Rita irányítja.

Részletes eredménylista:

Cserés Miklós 1500 m gyors: 1. hely

Cseh Imre 1500 m gyors: 2. hely

50 m pillangó: 1. hely

50 mell: 2. hely

50 m hát: 3. hely

50 m gyors: 4. hely