Megnyerték a Viharsarok Kupát

Rangos felkészülési tornára kapott meghívást a Nyíregyházi Sportcentrum U20 röplabda csapata. Szeptember 30-án Békéscsaba adott otthont a Viharsarok Kupára, melyen a nyíregyháziak két fő riválisa, a Vasas és a BRSE csapatán kívül az NBII-ben szereplő Jászberény együttese is szerepelt. A torna lebonyolítása két elődöntő. A vesztesek a 3. helyért, a győztesek az 1. helyért játszottak.

Jól kezdtük a tornát, magabiztos játékkal győztük le a BRSE gárdáját 3-0 arányban, majd este a másik ágon döntőbe jutott Vasas U20-as csapatával egy küzdelmes mérkőzést játszva 3-1 arányban győzedelmeskedtünk, így megnyertük a Viharsarok Kupát. Nagyon hasznos volt a torna, több szempontból is. Egyrészt együtt tudtunk játszani a felnőtt csapat tagjaival, másrészt láttuk, hogy miben kell fejlődnünk. Dolgozunk tovább, van még két hét a bajnoki rajtig. – értékelte a hétvégét Erdősné Balogh Erika, a csapat vezetőedzője.