Nyíregyházi Sportcentrumos  edzők  is dolgoznak majd az Atlétikai Világbajnokságon

Szombaton elkezdődik a világ egyik legnagyobb sporteseménye Budapesten. Az augusztus 19-27-ig megrendezésre kerülő Atlétikai Világbajnokságon Magyarországot 63 sportoló képviseli majd, s már az első napon több nyíregyházi atlétának is szurkolhatunk.

A Nyíregyházi Sportcentrumot öt sportoló képviseli a rangos eseményen: Helebrandt Máté gyalogló, Kerekes Dóra és Szikszai Róbert diszkoszvető, Boros Bence sprinter és Tóth Balázs súlylökő.

A világversenyen Nyíregyházi Sportcentrumos versenybírók is dolgoznak majd.

A Nyíregyházi Sportcentrum atlétika szakágvezetője Vas László már rögtön a nyitónapon a 8.50 -kor kezdődő 20 km-es gyalogló számban munkába áll. Kiss László, az NySC edzője pedig a magasugrásnál és a rúdugrásnál fog bírói feladatokat ellátni.