Síkfutó atléta lett a Hónap sportolója egyéniben

A 2023-as esztendőtől a Nyíregyházi Sportcentrum színeiben versenyző K.Szabó Gabriella nyerte el júniusban a Hónap sportolója elismerést.

Gabi kiemelkedő eredményeket tudhat maga mögött júniusban. A győri rendezésű U23 és U18 Atlétikai Magyar Bajnokságon duplázott, ahol 800 méteren 2.09.85-tel, 1500 méteren pedig 4:34,54-tel szerzett aranyérmet.

Perényi Gabriella és K. Szabó Gábor tanítványa eredményeivel kvalifikálta magát a finnországi U23 Európa-bajnokságra, melyet július 13-16-ig rendeznek meg. A fiatal atléta a magyar válogatott tagjaként az 1500 méteres síkfutó számban indul.

Az elismerést Vas László, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétika szakágvezetője adta át a 128. Atlétikai Magyar Bajnokságon.