Két bajnoki arany és egy bronzérem

Hegedüs Zorka két arany- és egy bronzéremmel zárta az U16 fedett pályás atlétikai országos bajnokságot, a lány 4×200 m váltó (Bácskai Kata, Körmendi Réka, Tilki Flóra, Hegedüs Zorka) bronzérmes lett. Kiélezett, izgalmas kétnapos versenyen vannak túl a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái, akik hétvégén fővárosi BOK-csarnokban az U16-os fedett pályás atlétikai országos bajnokságán vettek részt. Szombaton tizennégy U16-s bajnokot avattak, köztük lány ötösugrásban a Nyíregyházi Sportcentrumatlétáját, Hegedüs Zorkát, aki új egyéni csúccsal, 17.26 méterrel állhatott a dobogó legfelső fokára. Vasárnap Zorka folytatta a szombati sikerszériát és távolugrásban szintén egyéni csúccsal, 531 centiméterrel lett magyar bajnok.

A 4×200 m lány váltóban a MATE-GEAC négyese volt a leggyorsabb, második helyen az Ikarus BSE A végzett, harmadikként pedig a Nyíregyházi Sportcentrum váltója ( Bácskai Kata, Körmendi Réka, Tilki Flóra, Hegedüs Zorka)érkezett be 1:49,66-tal és lettek bronzérmesek.

A lányok 800 méteres futamában nem sokkal maradt le a dobogóról Tilki Flóra, aki negyedikként 2:25,26-tal érkezett be a célba.

A 60 m l „B” döntőben Bácskai Kata 8.44-gyel lett ötödik.

A fiúk 800 méteres futamában pedig Török Gyula 11. lett 2:18,46-tal.

Nagyon nagy dicséret illeti Zorkát. A kétnapos viadalon sikerült teljesen kizárnia a külvilágot, csak a versennyel foglalkozott. Mindkét számában, a távolugrásban és az ötösugrásban akár minden egyes ugrásával megnyerhette volna a versenyt. A hab a tortán, a kétnapos verseny zárásaként a Nyíregyházi Sportcentrum 4×200 négyesváltója volt Bácskai Katával, Körmendi Rékával, Tilki Flórával és Hegedüs Zorkával, akik 24 csapatból értek a célba harmadikként. – nyilatkozta Bakosiné Szenczi Erika, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétika edzője.

Eredmények:

Lány távolugrás – 1. Hegedüs Zorka Judit 5.31

Lány 60 m “B” döntő – 5. Bácskai Kata 8.44

Lány 800 m – 4. Tilki Flóra 2.25,26

Lány ötösugrás – 1. Hegedüs Zorka Judit 17.26

4×200 m lány váltó – 3. Bácskai Kata,Körmendi Réka, Tilki Flóra, Hegedüs Zorka 1:49,66