2023-ban az első osztályban

A hétvégén a debreceni Gyulai István Atlétikai Stadion adott otthont az Atlétikai Csapatbajnokság döntőjének.

A 2022-es verseny elődöntőire összesen 46 egyesület adta le a nevezését. A csapatok a nyár elején két 23-as elődöntőben vívtak meg a legjobb helyezésekért, pontokért. Az előző évekhez képest fontos változás volt, hogy idén minden egyesület saját magát képviselte.

A hétvégi debreceni döntőben már az ország legjobb 20 csapata mérte össze a tudását. A kétnapos viadalon óriási harcok dúltak a pontokért. Izgalmakban nem volt hiány, végül 515 ponttal a Budapesti Honvéd Sportegyesület végzett az élen. 403,5 ponttal az ezüstérmes lett a MATE-Gödöllői Egyetemi Atlétikai Club-Atlétikai Szakosztály, a bronzérmet pedig 402 ponttal a címvédő FTC Atlétika vihette haza.

Az utolsó pillanatig folytak a küzdelmek a legjobb 16-ba kerülésért is. A Nyíregyházi Sportcentrum is vonal felett végzett, így a 2023-as Csapatbajnokságot az első osztályban kezdheti meg.

Információ és fotó: Magyar Atlétikai Szövetség